Obfite plamienia przy tabletkach jednoskładnikowych - co się dzieje?

Witam, w połowie września urodziłam synka. Połóg trwał 4 tyg. Potem po miesiącu dostałam plamienia, które trwały ponad tydzień. 2 dni po skończeniu "okresu" wzięłam pierwszą tabletkę jednoskładnikową. I dwa dni później zaczął mi się bardzo obfity i bolesny okres (podobny do połogu) trwał 2 tyg. Później 3 dni spokoju i znów zaczął mi się okres. Czy to normalne. Lekarz przez telefon powiedział, żebym brała po dwie tabletki, czy to nie dziwne? Dodam, że nie karmię piersią i zawsze biorę regularnie tabletki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyznam, że nie rozumiem zalecenia Pana doktora. Sugerowałabym raz jeszcze skontaktować się z nim i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Tabletki jednoskładnikowe mają ścisłe zalecenia stosowania. Nie spotkałam się z przyjmowanie dwóch tabletek naraz, jest to wbrew zaleceniom producenta.
Krwawienia niestety są częstym powikłaniem stosowania antykoncepcji hormonalnej, jednoskładnikowej w szczególności. Plamienia powinny ustąpić w przeciągu kilku miesięcy, ale jeżeli są one tak nasilone, jak Pani to opisuje sugerowałabym nie czekać, tylko wcześniej udać się na kontrolę. Przewlekłe krwawienie z dróg rodnych może doprowadzić do niedokrwistości.

Pozdrawiam