Kiedy po porodzie zacząć brać tabletki jednoskładnikowe?

  Dwa miesiące temu urodziłam dziecko i nadal karmię piersią, lekarz dzisiaj przepisał mi tabletki jednoskładnikowe. Powiedział, że mogę je zacząć brać od razu, tyle że ja jeszcze nie dostałam miesiączki. Po jakim czasie zaczną działać.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
po porodzie stosowanie tabletek jednoskładnikowych można rozpocząć przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego, najpóźniej do 21 dnia. W Twoim przypadku 21 dni już minęło, dlatego należy wykluczyć ciążę, np. poprzez test ciążowy i rozpocząć stosowania antykoncepcji i przez pierwszy tydzień stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną.
Pozdrawiam!