Przerwa w stosowaniu tabletek

Od 1,5 roku przyjmuję tabletki jednoskładnikowe (dla kobiet karmiących ) i nadal karmię piersią. Zastanawiam się, czy mogę odstawić te tabletki w dowolnym momencie i zrobić sobie 2, 3 miesięczną przerwę (konieczną ze względów zdrowotnych). Dodam, że od porodu nie miesiączkowałam jeszcze. Ciekawi mnie, czy jeśli podczas tej przerwy nie wystąpi miesiączka, to w jakim momencie będę mogła zacząć zażywać od nowa pigułki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie mam, niestety, dostępu do ulotki leku, który Pani stosuje... Proszę poszukać w niej odpowiedzi na swoje pytanie, być może tam jest. Na stronie producenta leku nie rozpatrywano ewentualności, która Pani podała... Napisano tylko o algorytmie rozpoczęcia zażywania pigułek po porodzie (trzeba rozpocząć jak najszybciej), po zażywaniu pigułek dwuskładnikowych oraz pierwszego dnia miesiączki. Znalazłam informację, która nakazywała stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji, jeśli zażywanie pigułek rozpoczęto później niż od razu po porodzie, jednak informacja ta nie znajdowała się na stronie producenta leku, więc nie można za nią ręczyć...

Pozdrawiam!