Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam częste krwawienia po tabletkach jednoskładnikowych - skąd się one biorą?

Witam, mam 24 lata. Urodziłam dziecko 23 tygodnie temu, pierwszej miesiączki dostałam prawie 4 miesiące po porodzie. Ponieważ nadal karmię piersią, kilka dni od pierwszej miesiączki zaczęłam brać tabletki jednoskładnikowe (lekarz powiedział, że mogę zacząć je brać w dowolnej fazie cyklu). Pierwsza miesiączka trwała ok. tygodnia, następnej dostałam już po 24 dniach i trwała 9 dni, z czego przez pierwsze 5 było to normalne krwawienie, przez następne 4 - tylko plamienie. Po 2 kolejnych dniach znowu dostałam miesiączki, jest to normalne krwawienie, które trwa już 5. dzień! Czy tak częste krwawienia przy jednoskładnikowych tabletkach są normalne, czy może dzieje się coś nie tak i powinnam udać się do lekarza? Proszę o radę. Pozdrawiam

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe to jedyna forma antykoncepcji hormonalnej dopuszczalna u kobiet karmiących. Zapewniają pewną antykoncepcję, jednakże wymagają dokładności podczas stosowania.
Innym aspektem ich działania są działania niepożądane. Bardzo często u kobiet stosujących tę formę antykoncepcji dochodzi do krwawień śródcyklicznych bądź obfitych krwawień miesiączkowych. Jeśli są słabo nasilone, to nie ma powodów do niepokoju; jeśli natomiast są częste lub obfite, to istnieje ryzyko wystąpienia niedokrwistości z utraty żelaza. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy