Kiedy mogę zacząć brać tabletki novynette?

Dzień dobry. Mam pytanie: chodzi o to, że od ponad półtorej roku brałam tabletki antykoncepcyjne Azalia dla matek karmiących, w tym czasie miałam plamienia, podobne do miesiączki, bardzo nieregularne, co 2 miesiące, rożnie bywało. Ostatnio od około 3 tygodni nie biorę już żadnych tabletek, ale chciałabym zacząć brać novynette. Czy mogę zacząć je brać teraz, czy muszę zrobić sobie trzymiesięczną przerwę albo czy mogłabym może zacząć brać w pierwszy dzień miesiączki, jak tylko by się pojawiła? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

O ile przestała już Pani karmić, może Pani rozpocząć stosowanie novynette pierwszego dnia najbliższej miesiączki. Nie jest konieczna przerwa. Plamienia to jeden ze skutków ubocznych stosowania tzw. mini-pigułek, czyli jednoskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, które mogą być stosowane przez kobiety karmiące piersia.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty