Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pojawiło się u mnie krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Mam 17 lat. Biorę tabletki antykoncepcyjne, kończę pierwsze opakowanie. Dwie tabletki zostały mi do końca, a dzisiaj zauważyłam, że krwawię, ale nie są to plamienia, tylko czysta krew. Wcześniej zdarzyły mi się chyba dwa razy plamienia, bardzo skąpe jednodniowe, ale to normalne, jak mówił ginekolog. A dzisiaj jest czysta krew, nie jest jej ani mało ani dużo. Wczoraj uprawiałam seks dwa razy, nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ na to. Nigdy po stosunku nie krwawiłam, nawet przy pierwszym razie. Proszę o szybką pomoc, bo martwię się.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych miesiączki mogą być nieregularne. Możliwe, że krwawienie to efekt dość często pojawiającego się działania niepożądanego tych tabletek. Nieregularne krwawienia zwykle ustępują po kilku cylach. Jeżeli się utrzymują, pomóc może zmiana preparatu na inny.

Krwawienie podczas brania tabletek (nie w przerwie między opakowaniami) może oznaczać, że tabletki przyjmowała Pani nieregularnie lub o którejś zapomniała. Jeśli przyjmowała Pani tabletki prawidłowo najbardziej prawdoodobną przczyną krwawień jest działanie niepożądane przyjmowanego leku.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy