Brak przerwy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie lekarz zapisał mi tabletki antykoncepcyjne N*** i mam problem bo na ulotce pisze ze mam je brać bez robienia przerwy tygodniowej. Proszę mi powiedzieć czy mogę robić to przerwę czy tez nie a jak zrobię czy nie będą działać

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany preparat prawdopodobnie zawiera w opakowaniu 28 tabletek, co odpowiada fizjologicznej długości cyklu w związku z tym nie należy robić przerwy między opakowaniami. W przypadku przerwy w stosowaniu preparatu hormonalnego może dojść do obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej.
Zawsze należy stosować się do informacji zamieszczonych w załączonej ulotce leku oraz do zaleceń lekarza zlecającego antykoncepcję.

Redakcja abcZdrowie.pl