Biorę pierwsze opakowanie tabletek - czy mogę być w ciąży?

Więc biorę pierwsze opakowanie. Kochałam się z chłopakiem przy 8 tabletce, ale robiliśmy to z prezerwatywą. Przy 12 tabletce już robiliśmy to bez innego zabezpieczenia. Dodam, że chłopak nie "skończył we mnie". Teraz mam przerwę 7-dniową i wyczekuję okresu. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Działanie antykoncepcyjne preparatów hormonalnych rozpoczyna się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki (oczywiście o ile są one stosowane zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce). Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych natomiast, według wskaźnika Pearla wynosi, w zależności od zdyscyplinowania, 0,1-5 %. Ryzyko ciąży jest zatem niewielkie. Proszę cierpliwie czekać na krwawienie. Najczęściej pojawia się 2-3 dnia przerwy. Może się jednak pojawić również pod koniec tego okresu.