Jaka jest przyczyna plamień przy braniu tabletek?

Witam, mam problem, po miesięcznej przerwie, jaką miałam od brania tabletek, zmieniłam je na inne. Wzięłam już czwartą tabletkę z blistra, a miesiączka wcale się nie skończyła. Jaka jest tego przyczyna? Czy powinnam zgłosić się do ginekologa? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne, które pojawia podczas pierwszego miesiąca stosowania antykoncepcji hormonalnej (także po zmianie preparatu) zazwyczaj zanika w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy stosowania preparatu. W związku z tym wydaje się, że w tej chwili nie ma powodów do obaw. Krwawienia śródcykliczne powinno ustąpić do trzeciego opakowania, jeśli taka sytuacja nie wystąpi wówczas wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl