Krwawienie przy 13. tabletce z opakowania - jaka może być przyczyna i czy mam powody do martwienia się?

Witam, miałam wcześniej problemy z krawieniem i lekarz przepisał mi Y***. Od połowy pierwszego opakowania zaczęłam krwawić i trwało to aż do końca przerwy między pierwszym a drugim opakowaniem. Teraz biorę 4. opakowanie, dzisiaj zażyję 13. tabletkę, okres skończył mi się normalnie (przy drugiej tabletce czwartego blistra), jednak dzisiaj ponownie dostałam krwawienia. Od okresu współżyłam raz (i to z zabezpieczeniem). Czy mam się czym martwić? Czy może być to stres, ewentualnie przeziębienie? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Paulina

Redakcja abcZdrowie

Nie doprecyzowała Pani, jakiego typu problemy z krwawieniami były powodem włączenia preparatu. Krwawienia międzymiesiączkowe należą do działań niepożądanych hormonalnej antykoncepcji.

Jednak by wykluczyć inne tło krwawienia niezbędne są: badanie ginekologiczne oraz cytologia. Stąd proponuję skontaktowanie się z lekarzem, który zapisał Pani ten preparat.

Nie widzę zwiazku między stresem i przeziębieniem a krwawieniem, zwłaszcza, że problem ten wystąpił już w jednym z poprzednich cykli.