Brak krwawienia z odstawienia tabletek 24+4. Dlaczego?

Witam. Właśnie kończę 6 blister tabletek antykoncepcyjnych (24+4). W pierwszych dwóch blistrach krwawienie śródcykliczne utrzymywało się przez znaczną część cyklu. Następnie zaczynało być coraz rzadsze, aż w końcu przy 5 blistrze pojawiło się dopiero na ostatniej tabletce zawierającej hormony. Do tamtego czasu krwawienie śródcykliczne zawsze przechodziło w normalne krwawienie z odstawienie w czasie stosowania tabletek placebo. W tym miesiącu nie wystąpiło krwawienie śródcykliczne, a dziś wieczorem zażyję ostatnią (4) tabletkę placebo. Czym to może być spowodowane? Czy to może być ciąża (ostatni stosunek był 09.08.10). Dodam, że największe opóźnienie w zażyciu tabletki wyniosło 40 min, żadnej nigdy nie zwymiotowałam, nie miałam też biegunek. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienia śródcykliczne mogą się pojawiać w pierwszych miesiącach stosowania preparatu i najczęściej ustępują w kolejnych cyklach, wobec tego nie ma powodów do obaw.

Brak krwawienia z odstawienia nie musi oznaczać ciąży. Możliwe jest, że wyściółka macicy nie pogrubiła się wystarczająco i nie uległa złuszczeniu i wydaleniu.
Ryzyko zajścia w ciążę podczas prawidłowego przyjmowania tabletek jest minimalne, niemniej jednak przed rozpoczęciem stosowania następnego opakowania, należy skonsultować się z ginekologiem.