Odstawiłam tabletki: dlaczego nie mam jeszcze krwawienia?

Witam. Mam 20 lat i jestem po moim pierwszym blistrze tabletek antykoncepcyjnych. Zaczęłam je brać od 1 dnia miesiączki, brałam je codziennie o 22, nie miałam biegunek, wymiotów, nie brałam leków, nie piłam alkoholu oraz nie pominęłam żadnej tabletki. W piątek (4 marca o 22.00) wzięłam ostatnią tabletkę. Dzisiaj (7 marca) nie nastąpiło jeszcze krwawienie, trochę się martwię, ale myślę, że prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne skoro robiłam wszystko wzorcowo. Co może być przyczyną? Czy krwawienie może nastąpić w późniejszych dniach? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj pomiędzy 2 a 4 dniem przerwy. Może się zdarzyć,że nie wystąpi ono wcale. Zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Gdyby kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło wskazana będzie wizyta u ginekologa. Do rozważenia jest wówczas zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam.