Dlaczego przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych parokrotnie nie wystąpiło krwawienie z odstawienia?

Przyjmowałam przez kilka lat Y****, ginekolog przypisał mi Y*** i po zmianie leku, ten ma taką sama dawkę hormonów tylko przyjmuje się go przez 24 dni, a nie przez 21 jak poprzedni, parokrotnie nie występuje u mnie krwawienie z odstawienia? Ginekolog wykluczył ciążę. W usg dopochwowym stwierdził natomiast drobnego mięśniaka 15mm bez konieczności usuwania go. Czy to może mieć wpływ na brak krwawień, czy raczej zbyt duża dawka hormonów i krótki okres przerwy tylko 4 tabletki placebo?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Powodów braku krwawienia z odstawienia może być kilka.
Jednym z nich może być mięśniak (choć wydaje się za mały na to by mógł dawać objawy), poza tym możliwe jest też to, że wyściółka macicy nie pogrubiła się wystarczająco w czasie cyklu aby mogła ulec złuszczeniu i wydaleniu. Obserwuje się to u części kobiet stosujących doustną antykoncepcję.

Proponuję konsultację ginekologiczną i ewentualną zmianę preparatu.

Redakcja abcZdrowie.pl