Brak krwawienia przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Między kolejnymi blistrami zrobiłam 9 dni przerwy. Następnie zaczęłam je brać tak jak powinnam. Teraz kiedy powinna wystąpić miesiączka, nie ma jej. Stosunek płciowy nie odbył się. Czym może to być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli nie współżyłaś w trakcie przerwy brania tabletek i przez pierwszy tydzień ich ponownego stosowania ( lub współżyłaś z dodatkowym zabezpieczeniem) ryzyko ciąży jest małe. Możliwe, że wyściółka macicy nie pogrubiła się  wystarczająco i dlatego nie uległa złuszczeniu i wydaleniu-stąd brak miesiączki. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania sugeruję dla pewności wykonać test ciążowy lub  udać się po poradę do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!