W ciągu ilu dni w czasie przerwy w braniu tabletek powinna pojawić się miesiączka?

Witam. Od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne H****. W środę wzięłam ostatnią tabletkę i teraz mam 7 dni przerwy, ale dzisiaj jest sobota i jeszcze nie dostałam miesiączki, gdzie zawsze miałam już miałam. W ciągu ilu dni w czasie przerwy w braniu tabletek powinna pojawić się miesiączka? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

istnieje możliwość, że nabłonek macicy nie uległ jeszcze złuszczeniu. Nie ma antykoncepcji, która jest skuteczna w 100% dlatego przed rozpoczęciem kolejnego opakowania warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!