Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jeżeli skrócę 7-dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych, to okres nie wystąpi?

Witam! Mam następujące pytanie. W sobotę wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Czy jeśli zmniejszę przerwę do 2 dni i 3. dnia zacznę nowe opakowanie, to krwawienie nastąpi, nawet jeśli zacznę nowe opakowanie? Pytam, bo mam objawy przedmiesiączkowe (tzn. ból brzucha), a nie chciałabym krwawienia, tylko za późno zorientowałam się, że mogę rozpocząć nowe opakowanie bez przerwy.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie ze 100% pewnością. Niewątpliwie szansa na to, żeby krwawienie nie wystąpiło, istnieje. Jeśli nie chce Pani, aby miesiączka wystapiła jak zwykle, warto spróbować.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy