Czy jeżeli skrócę 7-dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych, to okres nie wystąpi?

Witam! Mam następujące pytanie. W sobotę wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Czy jeśli zmniejszę przerwę do 2 dni i 3. dnia zacznę nowe opakowanie, to krwawienie nastąpi, nawet jeśli zacznę nowe opakowanie? Pytam, bo mam objawy przedmiesiączkowe (tzn. ból brzucha), a nie chciałabym krwawienia, tylko za późno zorientowałam się, że mogę rozpocząć nowe opakowanie bez przerwy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie ze 100% pewnością. Niewątpliwie szansa na to, żeby krwawienie nie wystąpiło, istnieje. Jeśli nie chce Pani, aby miesiączka wystapiła jak zwykle, warto spróbować.