Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie międzymiesiączkowe w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych i ból brzucha

Mam 24 lata, piąty rok biorę tabletki antykoncepcyjne. Do końca opakowania mam jeszcze 4 tabletki ale dziś wystąpił u mnie chwilowy ból podbrzusza, podobny do tego w okresie a także kilka jakby ukłuć, natomiast po kilku godzinach zauważyłam bardzo niewielkie chyba plamienie. Nie powtórzyło się ono do końca dnia. Okres powinnam dostać za ok 6 dni więc trochę mnie to niepokoi. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się takie plamienie. Czy to znaczy, że tabletki przestały działać? A może świadczy o jakiejś chorobie, mięśniakach lub nadżerce? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.    

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne po dłuższym czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej wymaga zawsze diagnostyki. Najczęściej może być związane ze zmianą organiczną typu nadżerka czy polip jak również może być spowodowany stanem zapalnym.
Aby ustalić dokładną przyczynę wskazane jest badanie ginekologiczne oraz badanie USG dopochwowe. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe ewentualne wdrożenie leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem możliwie szybko.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy