Plamienie międzymiesiączkowe w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych i ból brzucha

Mam 24 lata, piąty rok biorę tabletki antykoncepcyjne. Do końca opakowania mam jeszcze 4 tabletki ale dziś wystąpił u mnie chwilowy ból podbrzusza, podobny do tego w okresie a także kilka jakby ukłuć, natomiast po kilku godzinach zauważyłam bardzo niewielkie chyba plamienie. Nie powtórzyło się ono do końca dnia. Okres powinnam dostać za ok 6 dni więc trochę mnie to niepokoi. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się takie plamienie. Czy to znaczy, że tabletki przestały działać? A może świadczy o jakiejś chorobie, mięśniakach lub nadżerce? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne po dłuższym czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej wymaga zawsze diagnostyki. Najczęściej może być związane ze zmianą organiczną typu nadżerka czy polip jak również może być spowodowany stanem zapalnym.
Aby ustalić dokładną przyczynę wskazane jest badanie ginekologiczne oraz badanie USG dopochwowe. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe ewentualne wdrożenie leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem możliwie szybko.

Redakcja abcZdrowie.pl