Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie - ale nie w tym terminie, co trzeba

Biorę **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) od 5 miesięcy. W połowie branie piątego listka wystąpiło u mnie krwawienie (w sumie wyglądało jak krwawienie z odstawienia) - trwało 5 dni. Dodam, że nie zapomniałam żadnej tabletki, a takie sytuacje wcześniej się nie zdarzały. Jakie mogą być przyczyny tego krwawienia i czy powinnam się niepokoić?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Przyczyny krwawienia śródcyklicznego mogą być różne. Nie jest wykluczone, że to działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych, choć biorąc pod uwagę, że było to już piąte opakowanie, nie jest to bardzo prawdopodobne. Nie obędzie się bez wizyty u ginekologa, który zbada Panią i oceni, czy przyczyna nie jest organiczna - nadżerka szyjki macicy, mięśniak(i), polip, infekcja.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy