Plamienia po odstawieniu

Po 7 miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych postanowiłam je odstawić. Po zakończeniu listka dostałam normalnie okres z odstawienia, nie zaczynałam już nowego, a teraz mam plamienia, tak jak podczas brania pierwszego opakowania. cCy to jest normalny skutek odstawienia tabletek? Jakie inne mogą być tego skutki?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie powinny występować plamienia śródcykliczne, nie należy to do normy. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, krwawienie towarzyszące owulacji (ale takie krwawienie trwa najwyżej 1-2 dni), nadżerka, infekcje dróg rodnych, itp. Lepiej to wyjaśnić, dlatego proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy