Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak krwawienia podczas prawidłowego przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, mam 22 lata. Biorę tabletki antykoncepcyjne już od roku. Zawsze krwawienie występowało w 3 dniu od zakończenia listka, teraz mija już 5 dzień i ono nie wystąpiło. Tabletki brałam regularnie (najwyżej z pół godzinnym opóźnieniem), o żadnej też nie zapomniałam. Byłam lekko przeziębiona, ale nie brałam wtedy antybiotyku, jedynie leki przeciwgorączkowe. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Po jakim czasie najlepiej zrobić test ciążowy? Czy mam dalej normalnie przyjmować antykoncepcję? Czy krwawienie może wystąpić podczas brania tabletek (tak mi powiedziała moja Pani położna)? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przy braku krwawienia podczas 7-dniowej przerwy należy wykluczyć obecność ciąży. Przed rozpoczęciem nowego opakowania, proszę wykonać test ciążowy. Jeśli okaże się być negatywny, to może Pani rozpocząć nowe opakowanie pigułek, jednak dla pewności proszę powtórzyć test jeszcze tydzień, dwa tygodnie później (test może być fałszywie ujemny przy wczesnej ciąży). Przyczyny braku miesiączki mogą być różne. Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie ze schematem i nie wystąpiły czynniki mogące obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (a z tego, co Pani pisze, nic takiego nie wystąpiło), to nie musi się Pani denerwować. Jednak test ciążowy należy wykonać.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy