Brak krwawienia podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych

Witam, od kilku dni zastanawiam się, czy jestem w ciąży, pojawiły mi się nowe rozstępy na pośladkach (na boku) i na udach, powiększyły mi się także piersi. Bardzo się boję, że mogłam zajść w ciążę, dodam tażke, że zażywam od 2 miesięcy tabletki, kończy mi się właśnie 2 opakowanie. Gdy kończyło mi się opakowanie 1, to miesiączka pojawiła mi się już po 21 dniach, zaraz na początku przerwy, jutro właśnie będę brać ostatnią tabletkę i będę czekała na okres, ale czy to tamtych objawach mogę się niepokoić? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, to bardzo mało prawdopodobne, by zaszła Pani w ciążę. Czasem się to jednak zdarza, dlatego jeżeli w ciągu 7 dni przerwy w przyjmowaniu hormonów nie pojawi się krwawienie z odstawienia, konieczne będzie wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego blistra. Tabletki antykoncepcyjne mogą  zwiększać podatność na powstawanie rozstępów.

Pozdrawiam serdecznie!