Brak miesiączki, białe upławy - co mi dolega?

Witam.
22.11 miałam dostać miesiączkę. Niestety się ona nie pojawiła. 26.11 zrobiłam test ciążowy z moczu i wynik był negatywny, zrobiłam go w południe a nie rano. Nie mam innych objawów ciąży. Ogólnie się dobrze czuje.
Przez pewien czas miałam białe upławy, ale wczoraj się one skończyły. Jakie jest prawdopodobieństwo, że test mógł się pomylić? I co może spowodować to, że moja miesiączka się nie pojawiła?
Dodam jeszcze, że nie choruję na nerki.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Fałszywie negatywny wynik testu mógłby spowodować zbyt wolne tempo narastania Beta HCG we krwi, ale zazwyczaj wynik testu wykonanego po 14 dniach od stosunku powinien być wiarygodny.

Wydaje się, że przyczyną zatrzymania miesiączki może nie być ciąża.
Przyczyn może być wiele, zazwyczaj są nią zaburzenia hormonalne lub zmiany organiczne w obrębie jajników.

Jeśli następna miesiączka również się nie pojawi to proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl