Brak miesiączki po nieregularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam 21 lat, w grudniu i styczniu wzięłam dwa opakowania tabletek ********* bez robienia przerwy. Póżniej miałam miesiąc przerwy (od 17 stycznia do 14 lutego) i 14 lutego ponownie wzięłam tabletkę, jednak z powodu bardzo niereguralnego rytmu serca lekarz kazał mi te tebletki odstawić, tak, że w lutym wzięłam tylko 7 tabletek. Teraz w marcu miesiączka nie pojawiła się. Czy może to być spowodowane tym nieregularnym przyjmowaniem tebletek w ostatnim czasie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej przez następne kilka cykli okres może byc nieregularny. Zwłaszcza, że tabletki przyjmowała Pani w różnych odstępach czasu. Pani gospodarka hormonalna musi się ustabilizować. Niedługo miesiączki powinny być znowu regularne.

Jeżeli jednak w ostatnim mesiącu współżyła Pani, nie korzystając ze skutecznych metod antykoncepcyjnych, należy wykluczyć ciążę. W tym celu najlepiej przeprowadzć test ciążowy 14 dni po stosunku lub w terminie spodziewanej miesiączki.

Jeśli odpowiednio zabezpieczała się Pani przed ciążą, najbardziej prawdopodobną przyczyną opóźnienia miesiączki są niewielkie zaburzenia hormonalne po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej.