Czy takie może być działanie tabletek?

Witam, mam 21 lat. W marcu nie pojawiła mi się miesiączka, powinna pojawić się 14 marca. W grudniu i w styczniu wzięłam dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerwy. Później przez miesiąc nie przyjmowałam tabletek, po czym zaczęłam nowe opakowanie 14 lutego. Wzięłam jednak z nowego opakowania jedynie 7, ponieważ lekarz kazał mi przerwać opakowanie z powodu nieregularnego rytmu serca. Okres teoretycznie powinien się pojawić teraz ok 14 marca, ale nie pojawił się. Proszę mi powiedzieć, czy to może być efekt przyjmowania tabletek? Proszę o odpowiedź! Anna

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. W Pani przypadku te zaburzenia mogą być bardziej nasilone ze względu na tak nieregularne przyjmowanie tabletek.
Oczywiście w takim przypadku zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego należy wykonać test ciążowy.
Gdyby miesiączka się nie pojawiła konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam