Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Mam 22 lata, 4 października rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek i na tym opakowaniu zakończyłam, ponieważ źle się po nich czułam. Od tamtej pory nie dostałam okresu, nawet tego z odstawienia. Nigdy dotąd nie brałam tabletek a okres zawsze miałam regularny. Testu ciążowego nie robiłam. Czy jest takie prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę podczas regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych? Jeszcze dodam, że 2 tyg. temu jednorazowo wystąpił u mnie śluz taki sam jak przy dniach płodnych. Nie wiem co mam robić.

Witam serdecznie.

Tabletki są dobrym środkiem antykoncepcyjnym ale nie dają 100% ochrony przed ciążą. Dlatego podczas ich przyjmowania zdarzają się przypadki zajścia w ciążę.
Proponuję wykonanie testu ciążowego.

Z drugiej strony po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Dlatego trudno stwierdzić co jest powodem braku miesiączki, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych czy ewentualna ciążą.
Pozdrawiam.