Brak okresu po odstawieniu tabletek. Co się dzieje?

Witam, brałam tabletki przez 3 lata. Ostatnie opakowanie zakończyłam na początku października po czym dostałam okres. następny okres w listopadzie opóźniony był o tydzień. Teraz czekam już 2 tygodnie na okres i nic. Zrobiłam 3 testy ciążowe i wszystkie negatywne. Mam mdłości. Czy mogą one być przyczyną odstawienia tabletek? Czy mimo zrobionych testów mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wątpliwości podobne do Pani ma wiele kobiet, które odstawiły tabletki i są zdziwione zachowaniem swojego organizmu. Do tego po odstawieniu tabletek nie czują się już w pełni zabezpieczone przed ciążą, nie mają tego komfortu psychicznego i zaczynają się doszukiwać objawów niechcianej ciąży.

Niestety regularny cykl płciowy może powracać przez nawet pół roku po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Podobnie nudności są częstym objawem po odstawieniu tabletek. Jeśli testy dają wynik negatywny przy występujących nudnościach, to nie ma obawy o ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!