Brunatne plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych z powodu cyst

Po 6 miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych z powodu cyst lekarz postanowił je odstawić. Po odstawieniu mialam krwawienie. Następy cykl miał 27 dni i zakonczył się standardową miesiączką. Teraz mija kolejny cykl 26 dniowy. W sobotę miałam krwawienie i bóle podbrzusza jednakże na drugi dzień zamiast krwawienia wystąpiło tylko brązowe plamienie.Uprawiałam seks w dzień owulacji lecz był on zabezpieczony prezerwatywą a wytrysk nie nastąpił. Jaką przyczynę może mieć takie zaburzenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele i konieczne jest badanie ginekologiczne aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu lekarz określi odpowiednie dalsze postępowanie.