Zaburzenia miesiączkowania po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie;) Mam 24 lata, w sierpniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam od czerwca 2010 r. Po odstawieniu ich miałam tylko jeden okres. Następny spóźnił mi się ok. 3 tygodni, a zamiast krwawienia wystąpił brązowy śluz, który utrzymuje się już 3 tygodnie. Od odstawienia tabletek nie zabezpieczamy się z mężem, ale robiłam testy i żaden nie wyszedł pozytywny. Czy mam jakieś powody do niepokoju? Proszę o konsultację. Z góry dziękuję;)

Witam serdecznie!

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych po dłuższym czasie ich przyjmowania może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania. Problem może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy od przyjęcia ostatniej tabletki. O ile nieregularność cykli nie budzi większych zastrzeżeń, tak plamienia utrzymujące się przez 3 tygodnie powinno być skonsultowane z lekarzem. Konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania ginekologicznego, z ewentualnym badaniem USG, które pozwolą na ustalenie przyczyny Pani dolegliwości.

Pozdrawiam