Dolegliwości po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, dwa tygodnie temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Jest mi słabo, kręci mi się w głowie, mam ból brzucha, uderzenia gorąca, mdłości. Jest to nie do wytrzymania. Byłam u lekarza rodzinnego, zrobiłam badania i wyniki mam bardzo dobre. Jakie leki mogę zażywać, aby zmniejszyć te dolegliwości?

Witam serdecznie!

Badania laboratoryjne to jedynie część badania lekarskiego. Lekarz rodzinny zapewne badał Cię również palpacyjnie, co dało mu pewien pogląd na Twój stan zdrowia. Jeżeli podczas wizyty lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, wskazującego na chorobę ogólnoustrojową, konieczna wydaje się być wizyta u ginekologa.

Jeżeli przyjmowałaś tabletki od dłuższego czasu, to opisywane objawy najprawdopodobniej związane są z ich odstawieniem i przyzwyczajaniem się organizmu do działania bez dodatkowej porcji hormonów egzogennych.

Dodatkowo odstawienie tabletek antykoncepcyjnych często powoduje przejściowe zaburzenia hormonalne. Te może rozpoznać jedynie lekarz ginekolog. Z tego powodu zachęcam do wizyty kontrolnej u specjalisty, który po zebraniu wywiadu oraz przeprowadzeniu badania ginekologicznego ustali faktyczną przyczynę dolegliwości i ewentualnie zaordynuje odpowiednie leczenie.
Bez osobistego zbadania pacjenta niemożliwe jest ustalenie właściwego rozpoznania i leczenia.

Pozdrawiam