Dlaczego po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie dostałam okresu?

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 5 lat i postanowiłam zrobić przerwę bo mój mąż wyjechał do pracy za granice i się  rzadko widujemy więc zrobiłam przerwę odstawiłam je we wrześniu tamtego roku. Teraz mamy prawie marzec a ja w ogóle nie miałam okresu ani razu od tamtej pory w ciąży nie jestem bo sprawdzałam co jest nie tak?? Bo zaczynam się  martwić nie wiem co robić??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Powinna Pani zgłosić się do ginekologa aby wyjaśnić co jest przyczyną braku miesiączki. Najprawdopodobniej są to zaburzenia hormonalne. Przez to będzie Pani wymagała leczenia.
Pozdrawiam