Czy jest to normalnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, przez 3 miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne vibin mini z powodu nieregularnych, bolesnych oraz obfitych miesiączek. 14 stycznia miałam ostani okres i właśnie wtedy zaprzestałam brać tabletki zgodnie z zaleceniem ginekologa. Od tego momentu nie mam okresu i towarzyszą mi często objawy które miałam zwykle przed miesiączką (skurcze, wzdęcia, rozwolnienie, napięte podbrzusze) a od ponad tygodnia kłuje/boli mnie lewy jajnik i mam napiete podbrzusze. Czy jest to normalnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą występować różne dolegliwości. Każdy organizm reaguje inaczej na odstawienie hormonów, ale opisane przez Panią dolegliwości są raczej typowe. Mogą one zwiastować nadchodzącą menstruację.

Proszę pamiętać, że po zrezygnowaniu z pigułek antykoncepcyjnych cykl miesiączkowy może regulować się do nawet sześciu miesięcy. Jeśli po takim czasie okres nie pojawi się, to wskazana jest wizyta u ginekologa. Może Pani również wcześniej odwiedzić lekarza, jeśli opisane dolegliwości będą bardzo uciążliwe.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-tabletek-diane-a-bolesnosc-jajnika,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwa-tygodnie-temu-skonczylam-brac-tabletki-cilest-podczas-brania-tabletek-jednego-dnia-zapomnialam,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnikow-po-stosunku-bez-zabezpieczenia-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.