Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienia po odstawieniu tabletek: czy są normalne?

Witam. W grudniu odstawiłam tabletki anty. Po odstawieniu nastapił po 3 dniach okres, potem w styczniu, zamiast okresu było tygodniowe plamienie, raz brązowe, a raz brązowo - czerwone. Natomiast pod koniec lutego nastąpiło plamienie brązowe. Czytałam, że może takie coś nastąpić po odstawieniu tabletek, ponieważ organizm dochodzi do siebie. Czy jest to normalne? Dodam, że plamienia występują w terminie, kiedy powinnam dostać okres. W styczniu brałam antybiotyk i dużo lekarstw z powodu choroby oraz miałam trochę stresów.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Jednym z działań ubocznych odstawienia dosustnej antykoncepcji hormonalnej jest występowanie brązowych plamień. Może również dojść do rozregulowania cyklu. Taki stan może trwać nawet do pół roku od odstawinia pigułek. Wiąże się to z regulacją gospodarki hormonalnej. Warto jednak, by nieprawidłowości skontrolował lekarz specjalista ginekolog w celu wykluczenia podłoża chorobowego problemu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy