Brązowe plamienia, mdłości, bóle brzucha i omdlenia

Witam! Od 11 dni mam brązowe plamienia, mdłości, bóle brzucha i dwa razy zasłabłam. Mieszkam w UK. Lekarz rodzinny stwierdził, że nie ma powodu do niepokoju. Nie ufam tutejszym lekarzom rodzinnym. Przez 5 lat używałam minipigułek Femulen. Nie miałam po nich okresu. Odstawiłam je w listopadzie. Pierwszą miesiączkę dostałam 17 grudnia. Mam stwierdzoną subkliniczną niedoczynność tarczycy. Tsh obniżone z 9 do 3,60 (50mg levothyroxine od sierpnia do dzisiaj). Poziom tsh ustabilizowany. W ciążę mogłam zajść 31 grudnia lub 5 stycznia. Test owulacyjny 3 stycznia pozytywny. Wszystkie testy ciążowe mają wynik negatywny. Martwią mnie te plamienia. Chciałabym zajść w ciążę. Mój synek ma 5 lat. Nie miałam wcześniej kłopotów z zajściem w ciążę. Czy jest jeszcze szansa na pozytywny wynik testu? Czy te plamienia mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych? Jakie testy hormonalne powinnam wykonać? Pozdrawiam

Witam! Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki testów ciążowych uzyskujemy 14 dni po dacie ostatniego zbliżenia. Jeżeli test wykonała Pani po 20 stycznia, to najprawdopodobniej w minionym cyklu nie doszło do zapłodnienia. Wydłużenie cyklu, a tym samym brak krwawienia w przewidywanym terminie, tłumaczyłabym konsekwencją odstawienia preparatu hormonalnego. Po wieloletnim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej nagłe jej odstawienie może prowadzić do przejściowego rozregulowania gospodarki endokrynnej, co może objawiać się plamieniami, nieregularnymi miesiączkami, bólami głowy, nudnościami itp. Jeżeli plamienia będą się przedłużać wskazana będzie wizyta u ginekologa. Ze względu na dwukrotne zasłabnięcie, po wykluczeniu ciąży, powinna Pani również wykonać podstawowe badania laboratoryjne-morfologię, poziom glukozy, jonogram itd.Na tym etapie nie widzę wskazań do diagnostyki hormonalnej. Jeżeli zdecydowałaby się Pani na ten ruch, należałoby oznaczyć progesteron, estrogeny, LH, FSH, prolaktynę. Pozdrawiam