Czy po odstawieniu tabletek okres może się wydłużyć?

Brałam tabletki krótko, zaledwie tydzień, ale nie mogłam ich dalej stosować przez koszmarne mdłości i bóle głowy. Zazwyczaj okres miał 5 dni góra. Teraz ma ponad 7 już, przy czym ból brzucha miałam tylko przez dwa dni krwawienia, a teraz wciąż mnie boli przez cały okres. Czy to skutek odstawienia tabletek?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pomimo tego, że krótko przyjmowała Pani antykoncepcje doustną, mogło dojść do zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu. Jednym z objawów występujących po odstawieniu pigułek jest rozregulowanie cyklu. Może dojść do wydłużenia, bądź skrócenia  krwawienia, przesunięcia go w czasie a także występowania plamień śródcyklicznych. Po kilku cyklach sytuacja powinna się unormować. Jeśli będzie inaczej, powinna Pani swój problem skonsultować ze specjalistą ginekologiem.