Spóźniający się okres z odstawienia tabletek

Witam, mam pewien problem, otóż spóźnia mi się  okres powinnam normalnie dostać 6 a jest 7 i jeszcze go nie dostałam. Dodam iż od października nie biorę tabletek antykoncepcyjnych- mam przerwę. W miesiącu grudzień normalnie miesiączkowałam. W grudniu 2 dni przed owulacja współżyłam z chłopakiem z tym, że nie było finału w środku. Czy możliwa jest ciąża? Dodam iż do tej pory miałam cykl co 28dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mam wrażenie, że trochę myli Pani rodzaje krwawień. Krwawienie z odstawienia występuje bezpośrednio po odstawieniu tabletek. Krwawienia takie występują w czasie przerw siedmiodniowych (lub krótszych czy tabletek placebo, w zależności od danego rodzaju hormonalnej antykoncepcji) oraz bezpośrednio po odstawieniu tabletek. Obecnie oczekuje Pani na fizjologiczną miesiączkę, występującą po owulacji.

Tym razem to Pani naturalne hormony dbają o przyrost endometrium i jego złuszczenie, objawiające się miesiączką, o ile nie dojdzie do zapłodnienia. Po odstawieniu tabletek naturalny cykl płciowy może być rozregulowany, dlatego nie ma na razie powodów do niepokoju z powodu opóźnionej miesiączki. Należy jednak wykonać test ciążowy, jeśli doszło do współżycia w minionym miesiącu.

Pozdrawiam serdecznie!