Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniający się okres z odstawienia tabletek

Witam, mam pewien problem, otóż spóźnia mi się  okres powinnam normalnie dostać 6 a jest 7 i jeszcze go nie dostałam. Dodam iż od października nie biorę tabletek antykoncepcyjnych- mam przerwę. W miesiącu grudzień normalnie miesiączkowałam. W grudniu 2 dni przed owulacja współżyłam z chłopakiem z tym, że nie było finału w środku. Czy możliwa jest ciąża? Dodam iż do tej pory miałam cykl co 28dni.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Mam wrażenie, że trochę myli Pani rodzaje krwawień. Krwawienie z odstawienia występuje bezpośrednio po odstawieniu tabletek. Krwawienia takie występują w czasie przerw siedmiodniowych (lub krótszych czy tabletek placebo, w zależności od danego rodzaju hormonalnej antykoncepcji) oraz bezpośrednio po odstawieniu tabletek. Obecnie oczekuje Pani na fizjologiczną miesiączkę, występującą po owulacji.

Tym razem to Pani naturalne hormony dbają o przyrost endometrium i jego złuszczenie, objawiające się miesiączką, o ile nie dojdzie do zapłodnienia. Po odstawieniu tabletek naturalny cykl płciowy może być rozregulowany, dlatego nie ma na razie powodów do niepokoju z powodu opóźnionej miesiączki. Należy jednak wykonać test ciążowy, jeśli doszło do współżycia w minionym miesiącu.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy