Odstawienie tabletek a miesiączkowanie

Witam, mam 24 lata i przez ostatnie 1,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne. Postanowiłam jednak je odstawić (30.03.2010) i tak zrobiłam. Po odstawieniu dostałam normalnie okres, tak jakby w tej siedmiodniowej przerwie miedzy następnym opakowaniem, którego już nie wzięłam. Po kolejnych 28 dniach dostałam prawidłowo okres. W między czasie współżyłam z partnerem. Po kolejnych 28 (28.05.2010) dniach spokojnie czekałam na kolejny okres, a tu nic, żadnego okresu, a nawet plamienia, a w między czasie także współżyłam z partnerem, teraz okres spóźnia mi się już 7 dni. Czy mogę być w ciąży? Czy to normalna reakcja na odstawieni tabletek? Pozdrawiam Klaudia

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nieregularne cykle mogą wystąpić po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i niekoniecznie wiąże się to z jakąkolwiek patologią. Nie mogę jednak z cała pewnością napisać, że nie jest Pani w ciąży. Nie napisała Pani nic na temat aktualnie stosowanej antykoncepcji. Należy również pamiętać, że każdy stosunek może zakończyć się ciążą.

Proponuję wykonać test ciążowy (wiarygodny wynik można uzyskać już 10 dnia po ewentualnym zapłodnieniu).