Kiedy pojawi się miesiączka fizjologiczna po przerwaniu tabletek w połowie opakowania?

  Witam! Odpisuje i pytam jeszcze dokładniej. Mam rozumieć, że po odstawieniu tabletek, nie po skończonym blistrze, dostane krwawienie? A po skończonym krwawieniu, za jakieś 28 dni dostanę normalną miesiączkę tak?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam ponownie!

Pierwsze krwawienie po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej powinno pojawić się 2-3 dni po przyjęciu ostatniej tabletki. Kolejna miesiączka (tym razem w pełni fizjologiczna, niezwiązana z obniżeniem stężenia hormonów we krwi) powinna wystąpić po około 28 dniach, licząc od pierwszego dnia pierwszego krwawienia.

Proszę jednak traktować te liczby jedynie orientacyjnie. Tak jak napisałam Pani poprzednim razem, odstawienie tabletek w połowie blistra mogło wywołać u Pani pewne zaburzenia miesiączkowania, co może skutkować wydłużeniem lub skróceniem cyklu.

Pozdrawiam