Przerwanie brania tabletek a nowy blister

Witam. Podczas brania pigułek zatrułam się, około 3h po wzięciu pigułki zwymiotowałam. Postanowiłam przerwać opakowanie bo nie mam pewności czy ta tabletka się wchłonęła, a nie miałam rezerwowego blistra skąd mogłabym ją ponownie zażyć (zażywam Y**). Teraz oczekuje krwawienia z odstawienia. Moje pytanie brzmi: czy mogę zacząć przyjmować nowe opakowanie gdy dostane krwawienie z odstawienia, czy mam czekać na następnym "poprawny" okres?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niepotrzebnie przerywała Pani branie tabletek, teraz będzie z tym więcej zamieszania i szoku hormonalnego dla organizmu niż jakiegokolwiek pożytku. Należało po prostu skrócić okres brania czynnych tabletek o jeden dzień i przyjąć w dniu wymiotów kolejną tabletkę, z następnego dnia. Obecnie może Pani rozpocząć branie tabletek w dowolnym dniu, a może poczekać na fizjologiczną miesiączkę. W przypadku rozpoczęcia brania tabletek nie czekając na miesiączkę należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni.

Pozdrawiam serdecznie!