Co w momencie przerwania brania tabletek?

Brałam tabletki antykoncepcyjne jednofazowe, niestety skręciłam kolano i dostaje zastrzyki w brzuch i musiałam przerwać branie tabletek, a wzięłam tylko 4 tabletki z nowego opakowania. Chciałabym wiedzieć kiedy mogę dostać okres. Czy mimo tego, że przerwałam tabletki dostanę zgodnie z tamtymi wyliczeniami, czy jak to będzie wyglądać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W momencie przyjmowania tabletek krwawienie jest wywoływane sztucznie przez odstawienie hormonów na siedem dni, a jajniki pozostają uśpione. Przy naturalnym cyklu działa skomplikowany mechanizm interakcji hormonalnych, w wyniku którego dochodzi do owulacji i miesiączek. Trudno powiedzieć jak w takiej sytuacji zachowa się Pani organizm. Możliwe, że do owulacji dojdzie stosunkowo szybko i miesiączka przypadnie tak, jak wypadałoby zakończenie kolejnego blistra tabletek. Może się jednak zdarzyć, że na owulację i miesiączkę przyjdzie Pani poczekać nawet kilka miesięcy. Powinna się też Pani liczyć z możliwością wystąpienia nieregularnych krwawień i plamień w najbliższym okresie, związanych z rozregulowaniem hormonalnym, a nie będących fizjologiczną miesiączką.

Pozdrawiam serdecznie!