Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niehormonalna terapia menopauzy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, przedłużające się krwawienie czy plamienia śródcykliczne mogą pojawiać się nawet przez okres zażywania kolejnych 4 opakowań pigułek. Nie świadczy to o niczym niepokojącym – organizm musi się dostosować do hormonów.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, być może uspokoją Panią: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzajaca-sie-miesiaczka-przy-tabletkach oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-i-przedluzajace-sie-krwawienie.

Jeżeli jednak krwawienie się nasili bądź pojawią się dolegliwości utrudniające normalne funkcjonowanie (bóle piersi, podbrzusza, bóle głowy czy zawroty itd.), to warto wcześniej zgłosić się do ginekologa. Być może zadecyduje on o zmianie preparatu na inny.

O najczęściej występujących skutkach ubocznych doustnej antykoncepcji hormonalnej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy