Czy mogą to być początkowe skutki tabletek?

witam, od 5 dni biorę tabletki antykoncepcyjne i od paru dni zauważyłam parcie na pęcherz, kłucie w podbrzuszu i oddaję mocz około co godzinę czy mogą to być początkowe skutki tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skutki uboczne przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych zdarzają się dosyć często. Zwłaszcza na początku stosowania tej metody antykoncepcji mogą wystąpić takie działania niepożądane, jak: skurcze podbrzusza, plamienia śródcykliczne, bóle głowy. Zazwyczaj jednak ustępują dość szybko (najpóźniej po 4 cyklach). Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Pani dolegliwości nie powinny mieć związku ze stosowaną antykoncepcją, raczej objawy wskazują na infekcję dróg moczowych, np. zapalenie pęcherza. Na pewno symptomy, które Pani opisuje są wskazaniem do wykonania badania moczu. Na temat infekcji dróg moczowych może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-drog-moczowych-podstawowe-informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.