Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ponieważ nie wspomina Pani o jakie skutki uboczne chodzi, to trudno precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Natomiast proszę pamiętać, że jeżeli podczas zażywania pigułek antykoncepcyjnych pojawią się jakieś niepokojące dolegliwości, to należy odstawić tabletki i skonsultować się z ginekologiem. Lista możliwych działań niepożądanych zawsze znajduje się w ulotce informacyjnej dołączonej do leku. Zachęcam także do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Do najbardziej powszechnych działań niepożądanych, występujących zwłaszcza na początku stosowania tej formy antykoncepcji, są bóle głowy oraz nudności i wymioty, które mogą pojawić się już po jednej tabletce. Zazwyczaj jednak działania niepożądane o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym pojawiają się w 2.-3. dniu od rozpoczęcia antykoncepcji hormonalnej. Skutki uboczne zażywania pigułek omawia ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą pojawić się także problemy natury dermatologicznej – trądzik, przebarwienia, łojotok. Pierwsze 3 miesiące mogą także stać pod znakiem zwiększonego łaknienia, co przekłada się na wagę pacjentki. Niekiedy już po pierwszym miesiącu pojawia się także spadek libido. Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/spadek-libido-przy-stosowaniu-antykoncepcji-hormonalnej.

Być może zainteresuje Panią także artykuł o skutkach innych metod antykoncepcyjnych: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty