Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą te wymioty przy tabletkach?

Witam, od 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne Vines, gdy mój lekarz przepisał mi tabletki, byłam w drugim dniu miesiączki. Na początku miałam nudności ale wszystko minęło. Aż do dziś, zaczęłam wymiotować. O co może chodzić?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

początek stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej niestety wiąże się z wystąpieniem, niekiedy mocno nasilonych, skutków ubocznych, takich jak: bóle głowy, krwawienia czy plamienia acykliczne, mdłości, osłabienie, zaburzenia libido. Choć większość tych dolegliwości powinna ustąpić w ciągu tygodnia, dwóch od momentu rozpoczęcia zażywania pigułek, to niekiedy mogą się utrzymywać (w zmiennym natężeniu) nawet przez wiele tygodni.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Natomiast proszę pamiętać, że jeżeli dolegliwości są nasilone i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie lub też lista działań niepożądanych wydłuża się z dnia na dzień, to może być konieczne przerwanie stosowania preparatu.

Warto również wiedzieć, że pojawienie się wymiotów może oznaczać konieczność zastosowania dodatkowego zabezpieczenia podczas stosunku z uwagi na ryzyko niewchłonięcia się hormonów do krwiobiegu.

Być może także ten materiał okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy