Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć prawidłowe stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej sprawia, że comiesięczne krwawienia pojawiają się z dużą regularnością, to jednak zdarzają się odstępstwa od normy. Nie muszą świadczyć o niczym niepokojącym i najczęściej pojawiają się na początku stosowania tej formy antykoncepcji.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Jednak również długotrwałe stosowanie pigułek może powodować, że od czasu do czasu krwawienie z odstawienia nie pojawi się wcale, opóźni się lub będzie bardziej skąpe czy obfite. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych sprawia bowiem, że endometrium przyrasta dużo wolniej, niekiedy więc jego złuszczanie się w postaci krwistej wydzieliny nie musi pojawić się wcale.

Jeżeli w kolejnym cyklu krwawienie z odstawienia również nie pojawi się czy będzie bardzo skąpe, warto o tym fakcie poinformować ginekologa – może zadecydować o zmianie preparatu na inny.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy