Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy są to normalne objawy na początku stosowania tego typu antykoncepcji?

Witam, Mam 21 lat i zaczęłam stosować doustne tabletki antykoncepcyjne (Atywia Daily). Po jednej tabletce na drugi dzień pojawiły się u mnie takie objawy jak: bóle i zawroty głowy, mdłości, uderzenia gorąca z zimnym potem na twarzy/klatce piersiowej i ogólne osłabienie. Czy są to normalne objawy na początku stosowania tego typu antykoncepcji?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

działania niepożądane przy zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych są często spotykane, zwłaszcza na początku stosowania tej metody antykoncepcji. Zazwyczaj takie łagodne dolegliwości, jak plamienia śródcykliczne, bóle głowy czy brzucha ustępują po kilku dniach bądź po 1-2 cyklach, choć organizmowi należy dać czas nawet do 4 pierwszych miesięcy, by zaadaptował się do nowych warunków.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-antykoncepcji-hormonalnej.

Jednak, jeżeli zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych towarzyszą m.in. takie dolegliwości, jak osłabienie czy silne bóle głowy, to może być konieczne odstawienie pigułek bądź zmiana preparatu na inny. Ponieważ bez badania nie sposób ocenić, na ile poważne są Pani dolegliwości, sugeruję jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem, by ustalić, czy może Pani zażywać pigułki.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy