Plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - czy to normalne?

Witam, mam 21 lat i miałam krążek antykoncepcyjny przez 2,5 roku. Postanowiłam go odstawić i wyjęłam go tak jak powinnam. Miesiączka wystąpiła normalnie. Mój problem polega na tym, że krwawienie miesiączkowe skończyło się tak jak zwykle, ale zaczęły mi się plamienia. Brązowo-czerwone plamienia  trwają już 4 dni (razem z miesiączką 7 dni). Czy jest to normalny objaw po odstawieniu antykoncepcji? W tym czasie jeszcze nasilał mi się stres i przechodzę angine. Bardzo proszę o radę, ponieważ obecnie jestem za granicą i bariera językowa powoduje, że pójście do lekarza to duży problem.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej przez pewien czas miesiączki mogą być nieregularne, mogą też występować nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe. Wynika to z tego, że gospodarka hormonalna organizmu musi się wyregulować. Także plamienia, które Pani zaobserwowała nie są niczym niepokojącym. Choroby i stany gorączkowe również wpływają na przebieg cyklu, więc kolejna miesiączka może wystąpić w innym niż zwykle terminie.