Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawiłam tabletki: skąd to brązowe plamienie?

Witam. W grudniu odstawiłam tabletki anty. Po odstawieniu nastąpił po 3 dniach okres, potem w styczniu, zamiast okresu, było tygodniowe plamienie, raz brązowe, a raz brązowo - czerwone. Natomiast pod koniec lutego nastąpiło plamienie brązowe. Czytałam, że może takie coś nastąpić po odstawieniu tabletek, ponieważ organizm dochodzi do siebie. Czy jest to normalne? Dodam, że plamienia występują w terminie, kiedy powinnam dostać okres.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Jest to czas potrzeby organizmowi kobiety do powrotu do równowagi hormonalnej. Takie plamienia nie są niczym niepokojącym.
Pozdrawiam.

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy