Dwa stosunki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, 4 maja przyjęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, 8 maja wystąpiło krwawienie z odstawienia. 14 i 16 maja nastąpiły niezabezpieczone zbliżenia. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Jak to jest z tym cyklem po odstawieniu? Który dzień oznacza się jako pierwszy dzień cyklu? Pierwszy dzień 7-dniowej przerwy czy pierwszy dzień krwawienia z odstawienia? Pozdrawiam, Jola

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. W tym czasie nie była już Pani w pełni chroniona, a podczas stosunku przerywanego także wydzielany jest preejakulat, który zawiera plemniki.