Krwawienie 3 dni po stosunku - co to oznacza?

Minęły 3 dni od stosunku z moim chłopakiem. Niestety tym razem zapomnieliśmy użyć prezerwatywy, mimo że jest to dodatkowa forma zabezpieczenia, ponieważ stosuję plastry antykoncepcyjne, które przyklejam regularnie od 2 miesięcy. Zauważyłam wieczorem, że lekko plamię krwią. Byłam 2 miesiące temu u ginekologa i powiedział, że mam nadżerkę, więc zapisał mi tabletki dopochwowe, żeby troszkę wyleczyć ta nadżerkę. Od miesiąca nie biorę tych tabletek. Za dwa dni czyli w środę zdejmuje plaster i mam 7dniową przerwę i kolejny plaster. Nie wiem czy te krwawienia są objawami ciąży czy jest to wina nadżerki. Nigdy po stosunku nie miałam plamienia więc niepokoi mnie troszkę ta sytuacja.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ do plamienia doszło w trzy dni po stosunku, to nie miało ono raczej charakteru kontaktowego, stosunek nie był jego bezpośrednim powodem. Zapłodnienie również nie było powodem plamienia, jest ono bowiem wielce nieprawdopodobne przy stosowaniu hormonalnej antykoncepcji oraz nie objawiałoby się plamieniem już w trzy dni po stosunku.

Nadżerka mogła spowodować plamienie, jednak takie plamienia mają zwykle właśnie charakter kontaktowy i występują najczęściej bezpośrednio po kontakcie seksualnym. Myślę, że plamienie doświadczone przez Panią może być skutkiem ubocznym stosowanych tabletek antykoncepcyjnych, występuje ono często w trakcie trzech pierwszych cykli sterowanych sztucznie, przez syntetyczne hormony. Jeśli plamienie takie będzie się jednak pojawiać w kolejnych cyklach lub jeśli pojawią się inne niepokojące objawy, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!