Czy to typowy problem wynikający z brania leków ma depresję?

Witam. Mam 28 lat. Od dłuższego czasu zmagam się z problem z erekcją jeśli chodzi o konkretnie jedną pozycję gdy moje ciało znajduję się na brzuchu tzw. "Na misjonarza" Jeśli chodzi o leżenie na plecach jest okej, jeśli zaczynam leżeć na brzuchu wzwód całkowicie opada. Problem zaczął się podczas stosowania leku SSRI Escitolaprom, po konsultacji z lekarzem został mi zmieniony na lek z innej Grupy faxolet, jednak problem nie zniknął mimo nawet ostatnio obniżonej dawki. Bardzo jest to frustrujący dla mnie problem i wstydliwy, ponieważ jestem zdrowy, jedynie czasem pojawia się ból w lewym jądrze podczas wysiłku fizycznego jakby promieniuje od pachwiny. Chce udać się do urologa aby to sprawdzić, zatem mam pytanie czy to typowy problem wynikający z brania leków ma depresję, czy może być to zjawisko somatyczne? Z góry dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety skutkiem ubocznym wielu leków należących do grupy SSRIzaburzenia erekcji. Problemy ze wzwodem są wymienione jako jeden z częstych działań niepożądanych leku Escitalopram, tak samo jak inne zaburzenia seksualne (opóźniony wytrysk lub osłabienie popędu płciowego).

Impotencja jest również jednym z częstych działań niepożądanych leku Faxolet. Najprawdopodobniej więc Pańskie problemy wynikają z przyjmowanych leków. Dolegliwości bólowe lewego jądra proszę jednak skonsultować z urologiem.

Nasi specjaliści odpowiadali na podobne pytania pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zaburzenia-erekcji-spowodowane-przyjmowaniem-lekow-antydepresyjnych-z-grupy-ssri-sa-dlugotrwale,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-jakis-inny-lek-o-podobnym-dzialaniu-niemajacy-skutkow-ubocznych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-laczyc-leki-ssri-z-viagra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.